Елајте браќа муслимани под бајракот на Македонија, Џафери го цитираше Крушевскиот...

Ние имаме една заедничка татковина Република Македонија и сите сме одговорни да ја зачуваме за нас и идните поколенија, посочи претседателот на Собранието, Талат...

Во полициската акција на МВР затворени се „Миднајт“, ноќните клубови „Аристократ“,...

Во синоќешната полициска акција затворени се 13 угостителски објекти, а „Фокус“ ја објавува целата листа на објектите кои се затворени: 1. Гостилница Мал Алтан 2. Кабаре...

Дудучки за постизборниот говор на Груевски: Психопаторот ќе заврши на буништето...

По два дена откако беа преброени гласовите во кои убедлива победа однесе владејачката СДСМ и откако спласна изборната еуфорија, од штабот на ВМРО-ДПМНЕ нема...

Исчезна девојче во Неготино

Исчезна петнаесет годишно девојче од Неготино. Лора Ставровска, денес излегла од својот дом во 11 часот, облечена во розеви кратки летни пиџами, и и...

Се трага по 39-годишна струмичанка, брат и се сомнева дека се...

Жулиета Максудова, триесет и деветгодишна струмичанка, исчезната е од вчера. Последен пат ја видел нејзиниот брат, вработен во ,,Охридска банка’’ во Струмица вчера, околу 11:30...

Ѓорѓиева, поранешната девојка на Тодор Петров, со напади и навреди кон...

Роза Ѓорѓиева, гевгеличанка која што со години живее во Холандија, во јавноста позната како поранешна девојка на претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, Тодор Петров,...

Сопругот на исчезнатата професорка скршен од болка: Имавме тешка ноќ!

Поминавме тешка ноќ, баравме насекаде, и сеуште се трага по мојата сопруга Снежана – не извести утрово Пламен Тројачанец, сопруг на професорката која вчера...

Пандов: ВМРО-ДПМНЕ е губитник на изборите, сега луѓето вртат глава од...

ВМРО-ДПМНЕ доживеа пораз на локалните избори, што мене крајно непријатно ме изненади и не очекував да се случи, рече Александар Пандов вечерва на „Само...

(ВИДЕО) Тарчуловски се откажа сред говор

На социјалните мрежи денеска се појави видео од кандидатот за градоначалник за Кисела Вода, Јохан Тарчуловски на кое се гледа како тој се обидува...

Почина пранешен функционер на ВМРО-ДПМНЕ избоден со нож од својот син

Крвава семејна драма се случила синоќа во скопската населба Црниче каде син до смрт го избодел со нож својот татко. Сосеtка од улицата „Чедоми...

Мајка добила погрешно бебе на скопска Гинекологија

Пред два дена мајка добила погрешно бебе на скопска Клиника за Гинекологија, дознава Фокус. Целата збрка била решена за 15тина минути, откако мајката се...

Дац: Утрово сакаа да го приведат син ми, ама готово е...

Актерот Драган Спасов-Дац се обрати на денешниот протест на Шарената револуција и порача дека луѓето веќе не се плашат. -Јас сум Драган Спасов-Дац и сум...

СЈО откри 35 банкарски сметки на Груевски, а 27 на Пешевски

Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, има 35 сметки во банка, а поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, нешто помалку, или 27 банкарски сметки, говорат податоците на...

Груевски ги повика граѓаните на протест, тие му одговараат: Оди си...

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски ги повика граѓаните на протест против политиките на СДСМ, денес во 13.30 часот пред основниот суд Скопје. Поканата ја...

Ќе се повлекува учебникот за четврто одделение, каде децата носат фотографија...

Министерката за образование Рената Дескоска денеска ќе го повлече учебникот за четврто одделение по предметот општество, каде децата треба да донесат фотографија од свадбата...

Судот одлучил за барањата за притвор за Груевски, Мијалков, Јанкулоска, ама...

Судот вечерва објави дел од одлуките за барањата за притвори и мерки за претпазливост, но не ги објави одлуките за првите луѓе на поранешната...

(ФОТО) Од птичја перспектива масовноста на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Денешниот протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ заврши пред Владата каде обраќање имаше лидерот во оставка, Никола Груевски. Денеска имаше повеќе луѓе од изминатите денови, но...

ВИДЕО: Министерката за надворешни работи на Бугарија го признава македонскиот јазик...

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Република Бугарија, Екатерина Захариева во интервју за бугарската приватна национална телевизија БТВ, зборуваше за дводневната посета на...

Обвинителството го открило идентитетот на едниот убиен разбојник

Од Основното јавно обвинителство информираа дека го идентификувале едно од починатите лица кои беа убиени во престрелка при обидот да ограбат менувачница во Кисела Вода. Надлежниот...

Стефан Богоев ја запроси Ивана: Дадов збор дека ќе се оженам...

Стефан Богоев( 28), градоначалникот на Општина Карпош, вчера ја запроси својата долгогодишна љубов, Ивана Анѓеловска. Со голема торта, во форма на кутија за накит,...

НАЈПОПУЛАРНИ