Грујевски и Бошковски чекаат одлука во кој затвор ќе чекаат екстрадиција

Грујевски и Бошковски се изведени пред обивнителот на Солун и ќе им биде одредено во кој затвор ќе бидат притвораени се до комплетирање на...

Невропсихијатарот Дудучки за Панчевски: Говорењето во трето лице е инфантилен обид...

Невропсихијатарот Мице Дудучки за „Фокус“ го анализираше вчерашниот настап на поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, на Топ тема на телевизија...

Владата до ЕК ќе испрати предмети за корупција и организиран криминал

На предлог на Секретаријатот за европски прашања, Владата на РМ денеска ги задолжи министерствата надлежни за политиките и за борба против корупцијата да издвојат...

Се криеја во Грција, со бугарски пасоши и албански идентитет

Бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски се криеле под идентитетите, Христо Атанaсов и Неџби Хасан, објави Алсат-М. Тие веќе се во притвор во грчки затвор, откако...

Владата ја назначи Ана Павловска-Данева за член на ГРЕКО

Владата на денешната седница ја именуваше проф. д-р Ана Павловска-Данева за член на ГРЕКО – Група на држави против корупција на Совет на Европа,...

МВР: Добивме известување од Интерпол-Атина за апсењето на Грујевски и Бошковски

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека денеска доби известување од Интерпол-Атина дека лицата Никола Бошкоски и Горан Грујевски, кои се бараа со...

Караџовски не сакаше да коментира дали ќе понесе кривична одговорност за...

Нема да коментирам ништо околу тоа дали ќе понесам лична одговорност ако бидат нотирани злоупотреби на АКМИС системот во Основниот суд Скопје 1, рече...

МВР го знае идентитетот на лицата кои требало да ги пречекаат...

Одделот за потраги во МВР за ексдиректорот на Петтата управа Горан Грујевски и за Никола Бошкоски од УБК кои беа уапсени вчера во Солун...

Шехтански бара јавно пребројување на сите гласачки ливчиња во Скопје и...

ТМРО со приговорите до ДИК има кратко и јасно барање- броење на гласачките ливчиња, кутија по кутија на сите 675 избирачки места во Скопје,...

Членови на ДПА ќе гласаат за Арифи во Тетово, а ДУИ...

ДУИ и ДПА не постигнале формален договор за меѓусебна поддршка во вториот круг на локалните избори, но, сепак, коалицијата меѓу нивните најголеми ривали и...

Четворица обвинети за грабежот во „Тутунска банка” признаа вина пред судот,...

На денешното рочиште во Основниот суд Скопје 1 Скопје во врска со грабежот во Тутунска банка, четворицата обвинети опфатени со Обвинителен акт признаа вина...

Вознемирувачко видео: Ќерката на украинскиот милионер Зајчев остави кланица зад себе:...

Алиона Зајчева (20) ќерка на украинскиот тајкун Василија Зајчев, кој е директор на локална енергетска компанија, вчера со својот џип од марката Лексус покосила...

Кавга во ДИК затоа што на граѓанин му било дозволено да...

Членовите на Државната изборна комисија ја кренаа тензијата на денешната седница каде што се разгледуваат приговорите на партијата ВМРО-ДПМНЕ. Членовите на комисијата предложени од...

Грујевски и Бошковски од Солун сакале да се сокријат во Будимпешта

Горан Грујавски и Никола Бошковски, кои вчера беа уапсени во Грција, по распишана потреница од Интерпол, наводно од Грција сакале да заминат за Будимпешта,...

Рускиот амбасадор со пофалби до Заев

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Олег Шчербак, амбасадорот на Руската Федерација во Република Македонија. Рускиот амбасадор ја поздравил...

Екстрадицијата на Грујевски и Бошковски може да трае со месеци

Неколку месеци би можела да трае процедурата за екстрадиција на бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски, кои вчера беа уапсени од грчките власти, при обидот...

ДУИ: Да ги соберете гласовите на БЕСА и Алијансата, пак се...

Изборниот натпревар меѓу политичките партии во земјата веќе заврши во првиот круг, на кој ДУИ заврши како апсолутен победник во албанскиот блок, велат од...

За осум дена ТВ Нова наплатила од ВМРО-ДПМНЕ речиси 60.000 евра

За последните осум дена од првиот круг на изборната кампања ВМРО-ДПМНЕ за изборни активности потрошила вкупно 424.183 евра. За разлика од претходните години каде...

Конечно „вмровец“ ќе седне на дуел: Китев и Јанчев утре ќе...

Утре, петок, со почеток од 20 часот, на локалната телевизија КТВ во ТВ дуел ќе се соочат Бетиан Китев и Митко Јанчев. Китев е...

ВМРО-ДПМНЕ: Член на СДСМ се сликaл со погребен венец за Илчо...

Црната кампања на СДСМ го достигна дното во пресрет на вториот круг од локалните избори. Членот на СДСМ Сафет Али, кој е еден од...

НАЈПОПУЛАРНИ