Максим Димитриевски најверојатно ќе биде кандидатот на СДСМ за градоначалник на општина Куманово.

Тој за „Фокус“ изјави дека се кандидирал во партиската процедура за избор на кандидати за градоначалници, а сега во тек се анкети и сондажи за тоа кој има најголема поддршка кај граѓаните.

Според информациите на „Фокус“, на анкетите најдобро котира токму Димитриевски и извесно е дека тој ќе влезе во трката за градоначалник на Куманово.

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.