Ребалансот на Буџетот за 2017 година петти ден стои во кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов непотпишан. Рокот за потпишување е седум дена, преостануваат уште два, а Иванов си заминал на одмор надвор од државата, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК.
Според информациите од собраниските служби, тие успеале деновиве да добијат по телефон некого од колегите во кабинетот на Иванов и да прашаат зошто тој уште не го потпишува ребалансот.

„Чекајте ќе прашаме, па ќе ви одговориме“, им рекло некое момче од кај Иванов.

Подоцна, оттаму на собраниските служби им било кажано дека претседателот Иванов не е тука, но дека не треба да се грижат за тоа, оти со владиното авионче се враќа в недела и сепак во рокот ќе го потпиште ребалансот.

На прашање каде е претседателот Иванов, оттаму, според соговорниците, им било кажано дека тоа е државна тајна. Па со оглед на тоа дека било спомнато владиното авионче, нагаѓаат нашите соговорници, Иванов изгледа не е во Охрид како што се претпоставувало, туку во странство.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.