Уште една година Македонија останува без пласман во финалето на Евровизија. Нашата претставничка Јана Бурческа имаше одличен настап, но тоа не беше доволно за второ појавување на евровизиската сцена.

Јана во воведното видео пред самиот настап откри дека е бремена, а по завршувањето на сите настапи при вклучувањето во бекстејџот, нејзиното момче ја запроси. Тоа беше прво запросување во историјата на Евровизија.

Во продолжение погледнете го настапот на Јана.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.