По крвавите настани во Собранието на социјалните мрежи се појави инспиративна фотомонтажа – „новото оружје на ДПМНЕ Хунѕка со кое планира да воспостави превласт на теренот“.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.