Стружанка го расекла својот свекор со нож по глава по претходна расправија со нејзиниот сопруг, информираа од МВР.

Според полицијата, против 41-годишната Х.М. од село Радолишта е поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „Загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. На  07.02.2018 година во село Радолишта во домот на Ј.Х.(70), при  караница помеѓу пријавената и нејзиниот сопруг, којшто е син на Ј.Х., истата по упатени закани физички го нападнала Ј.Х., и со нож го расекла  во пределот на главата и челото.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.