Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со евроамбасадорот Самуел Жбогар изјави дека македонската Влада е спремна за име со географска одредница.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.