Модната икона од Шутка ја дискутира својата опсесија со мртви крзнени животни во својот едиторијал за Fashionel, објави Странски служби, откако Амди Бајрам, на митингот на ВМРО – ДПМНЕ во Охрид со кој партијата ја почна изборната кампања, се појави на говорница облечен во скапоцена бунда, а во изјава за „Фокус“ својот изглед го спореди со новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп.

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.