Фотограф Томислав Георгиев

Изборите во Теарце засега се одвиваат мирно. Излезноста до 13 часот е 35,29 проценти.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.