Кога на дневен ред дојде точката за Законот за употреба на јазиците, вмровските пратеници се собраа на говорницата и почнаа да се караат со претседателот на Собранието Талат Џафери.

Најжесток од сите беше екс премиерот Никола Груевски, кој истури вода на масата кај Џафери и му го исклучи микрофонот. За малку ќе дојдеше до физичка пресметка, по што беше дадена пауза од 15 минути.

 

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.