Вмровците денеска се собраа на протест пред Основниот суд Скопје 1, откако утринава беа приведени екс министерот за внатрешни работи Митко Чавков и пратениците кои ги отворија собраниските врати на 27 април, односно на крвавиот четврток.

На протестот се појави и екс премиерот Никола Груевски, како и неколку негови сопартијци кои дојдоа да им дадат поддршка на проведените, кои даваат исказ внатре во судот пред судија на претходна постапка.

Томислав Георгиев

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.