Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, е навивач на италијанскиот фудбалски тим Милан, со оглед дека досега во неколку наврати во јавноста се појавил во тренерки со ознаки на овој клуб.

Инаку, легедарниот тим од Милано вечерва на скопската Телеком Арена ќе се соочи со тетовскиот тим Шкендија во рамки на реваншот од квалифицикациите за УЕФА, па за кого ќе навива Ахмети?