Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, е навивач на италијанскиот фудбалски тим Милан, со оглед дека досега во неколку наврати во јавноста се појавил во тренерки со ознаки на овој клуб.

Инаку, легедарниот тим од Милано вечерва на скопската Телеком Арена ќе се соочи со тетовскиот тим Шкендија во рамки на реваншот од квалифицикациите за УЕФА, па за кого ќе навива Ахмети?

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.