По објавување дека е бремена пред самиот настап, нашата претставничка на Евровизија, Јана Бурческа продолжи да биде во центарот на вниманието и по завршувањето на сите настапи. Имено, при вклучувањето во бекстејџот, нејзиното момче ја запроси.

Ова е прво запросување во историјата на Евровизија. Во моментов сите се во исчекување на резултатите, односно дали Јана ќе се пласира во финалето.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.