Во моментот од Министерството за култура се изнесуваат вреќи, за кои се уште не е познато што има внатре во нив и за каков материјал се работи.

Според фотографиите со кои располага „Фокус“ може да се забележи како вработени од министерството полнат автомобили со црни вреќи.

„Фокус“го контактираше Министерството за култура, од каде тврдат дека тоа не се никакви материјали, туку дека Управата за културно наследство се сели во нови простории.

И.М.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.