Премиерот Зоран Заев заедно со неговата партија митингува по македонските градови и села, а изгледа и добро се забавува.

Музичарот Златко Ориѓански објави фотографија од него и Заев во елемент. Изгледа го погодила песната.

Фотографијата ја направи фотографот Роберт Атанасовски.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.