Поранeшниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, а сега пратеник, Никола Груевски денеска тргна физички да се пресметува со претседателот на Собранието Талат Џафери.

При второто напаѓање за време на самото гласање на Законот за јазиците, Груевски мораше да биде сопрен од собраниското обезбедување, со кое влезе во клинч.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.