„Сваровски“ судијките во одбраната на Специјалниот и неговата дружина

    Зошто шест жени, секретарки од УБК се на обвинителна клупа? Зошто тие да си го окркаат, а оние двајцана колобани, што ја издале наредбата и што заедно со главниот шеф ја осмислиле и ја извеле целата операција на уништување на документацијата и опремата од МВР, да си ја дувнат и да си шетаат некаде по белиов свет гостејќи се со парите од богатата партиска сметка на ВМРО-ДПМНЕ?

    Пишува
    Ана ПАНОВСКА

    ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

    содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.