Режимски кербери

  Керберскиот „патриотизам“ во Мафијадонија привршува.

  Тоа е очекувано и нормално поради глупоста, инфантилната верба и моралната вертикала.

  Режимските кербери дури по една деценија се соочија со грдата реалност – искористени и оставени со притиснати мадиња во менгеме

  Пишува
  д-р Гроздан ЦВЕТКОВСКИ

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.