Позајмено лице

    Случајот со Горан Грујевски, всушност, ја открива логистичката помош на криминализираното МВР да му „позајми лице“ од некојси со име и презиме Владимир Варелов, и на тој начин, во соработка со корумпираното правосудство, му обезбедија бегство од правдата на доверлив и битен припадник на злосторничкото здружение, кој извршил тешки кривични дела

    Пишува
    Д-р Гроздан ЦВЕТКОВСКИ

    ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

    содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.