Последната желба на Фамилијата

  Веќе слушам повици дека Заев требало да му заблагодари на отпорот против т.н. Тиранска платформа, за тоа што Албанците сега наводно биле легнати на плеќи, а нивните радикални барања биле осуетени за подолго време.

  Каква манипулација!

  Ова е едно од последните кукавички јајца на криминалната хунта во распад. Тие сакаат на идниот премиер да му подметнат албанофобна и националистичка агенда, која ќе го врати во политичкото корито на режимот на Груевски и Ахмети

  Пишува
  Зоран ДИМИТРОВСКИ

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

   

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.