Последната линија на одбраната

  Политичките победи не можат да амнестираат криминал. Тоа добро треба да го знаат и Груевски и Заев и Ахмети, како и сите други мали и големи „лидери“.

  За да не дојде време повторно да се навраќаме на лекцијата што не ја научи Груевски, но затоа многу добро ја научија граѓаните: глас секому, но доверба никому.

  Затоа што таа слепа доверба може и чини многу скапо.

  Во нашиот случај десет години живот!

  Пишува
  Д-р Ристе ЉУБОТЕНСКИ

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.