Од кукавица, стамен човек не бидува

  Не е способен НГ да го одржува кадровското и функционалното единство на партијата, колку што е неспособно партиското членство од сите ешалони да преземе решавачки и промислени активности за спас на партијата.

  Или, како што би рекол народот, не е итра лисицата, туку е глупа кокошката!

  Пишува
  Д-р Ристе ЉУБОТЕНСКИ

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.