Обвинителството и Врховниот суд со преседани го штитат Сеад Кочан од притвор

  Во историјата на македонското судство немало случај каде на лице кое било со месеци во бегство му била укината мерката притвор.

  Скандалозна и срамна е одлуката на Врховниот суд, кој заедно со обвинителството на Зврлевски се става во одбрана на контроверзниот бизнисмен Сеад Кочан, велат шокираните судии, правници и адвокати за „Фокус“.

  Од кого бегаше Кочан и зошто се врати? Дали некој во меѓувреме му даде гаранција дека нема да помине ниту еден ден во притвор и ќе го заштити од СЈО?

  Пишува
  Кристина ОЗИМЕЦ

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.