Нарачателот на убиството кај Смиљковци е откриен?!

  По пет години од петкратното убиство што се случи кај Смиљковско езеро, правосудните органи се сѐ уште далеку од откривањето на вистината за овој случај. Шестемина обвинети на доживотен затвор добија надеж дека е можно и да излезат на слобода, откако републичката јавна обвинителка побара од Врховниот суд да го врати случајот на почеток.

  Официјално беше речено дека држи тезата на одбраната оти доказите се климави, како и вештачењата, но неофицијално сѐ погласно се шпекулира дека се наѕира вистинскиот мотив, но се лоцира и нарачателот.

  Во целата оваа монструозна судско-политичка игранка, СЈО засега молчи, и тоа во момент кога најгласно треба да проговори

  Пишува
  Валентина ВУРМО

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.