Нада Скерлев, најстарата навивачка на Манчестер Јунајтед од Македонија

    Нема разочарување, што е, тука е. Секогаш победува тој што е најдобар во моментот.

    Но, тоа не значи дека Манчестер јунајтед нема да има големи успеси во иднина, вели доктор Нада Скерлев, 84-годишната пензионерка, навивач на популарниот англиски клуб, на која ФФМ ѝ обезбеди билет да го следи натпреварот од Суперкупот во Скопје, кој заврши со победа на Реал Мадрид од 2-1

    Пишува
    Вики КЛИНЧАРОВА

    ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”