Нада Скерлев, најстарата навивачка на Манчестер Јунајтед од Македонија

  Нема разочарување, што е, тука е. Секогаш победува тој што е најдобар во моментот.

  Но, тоа не значи дека Манчестер јунајтед нема да има големи успеси во иднина, вели доктор Нада Скерлев, 84-годишната пензионерка, навивач на популарниот англиски клуб, на која ФФМ ѝ обезбеди билет да го следи натпреварот од Суперкупот во Скопје, кој заврши со победа на Реал Мадрид од 2-1

  Пишува
  Вики КЛИНЧАРОВА

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.