На Груевски да му дадат 20 телохранители, ама прво да каже кој сака да го убие

  За да му помогне власта на Груевски да се отстранат заканите по неговиот живот, неопходно е тој самиот да соработува со надлежните државни органи, да ги запознае со сите свои оценки за тоа од каде доаѓаат реалните закани.

  Се разбира, ова што треба да го направи Груевски води кон негово разоткривање на целата криминална структура во ВМРО-ДПМНЕ и нејзините центри што се создавале под негова заштита и со верба во него.

  Но, тоа за Груевски е помалата цена, од онаа што би ја платил ако тие закани не бидат спречени

  Пишува
  Стојан АНДОВ

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.