Монтировки

    Стотици невини поминаа низ судските коридори и ужасните затворски казамати. Фотошопот на полициско-судските местенки го сочинуваше социопатската групировка на чело со Пастирот, Големиот братучед, Шупраиш, Копилето, Мистер Ендек и други скотови од кафилеријата на Организацијата, кои доследно ја трансформираа и прилагодија пораката на нивниот идол Ќосето: „Некаде со добро, а некаде со нож“

    Пишува
    Д-р Гроздан ЦВЕТКОВСКИ

    ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

    содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.