Македонски политички приказни за умерено ретардирани гласачи

  Настаните од „крвавиот четврток“ се добра поука колку на НГ и неговата банда може да им се верува во практикувањето на демократијата и основните цивилизациски вредности.

  Бандит си е бандит и него не може да го премислат никакви апели за разум и конструктивност.

  Единствено што допира до него е само стравот за можните последици по самиот него од неодговорното однесување.

  Сè друго тој го перцепира како слабост и недоветност на „другиот“. Праксата тоа многупати го покажа и докажа.

  Пишува
  Д-р Ристе ЉУБОТЕНСКИ

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.