Каде ќе оди ВМРО-ДПМНЕ?

  Може ли Македонија да куртули од ВМРО-ДПМНЕ или, пак, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја спаси Македонија од себеси?

  Првичниот одговор и на двете деликатни прашања во малата анкета што ја спроведов речиси стопроцентно е „нема шанси“. Македонија не може да се спаси брзо од епидемијата со 11-годишна вмровизација со груевизмот, бидејќи станува збор за долга криминализација полоша и од врховизмот, идеологија од минатиот век, која прерасна во најголема измама на граѓаните.

  Денес во политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, најголемата контрола за заштита на раководството не е толку кон надвор, колку кон внатре

  Пишува
  Ерол РИЗАОВ

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

   

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.