Груевски стаса до крајот, државата е на почеток

  Кај режимите има една закономерност. Кога тие ќе стасаат до крајот, државата мора да тргне од почеток.

  Тоа е трагична неминовност и најтешка казна за послушните и уплашени народи кои со наведната глава ја трпат тиранијата и не се спротивставуваат додека монструмите се во ембрионална фаза и можат лесно да се згазат.

  Поради кукавичлак и страв не изгубивме залудно 11 години, туку се вративме некаде каде што никогаш не сме биле. Во беспаќе.

  Тоа е најголемото злосторство извршено врз повеќе генерации граѓани на Македонија од прогласувањето на независноста до денес

  Пишува
  Ерол РИЗАОВ

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.