ДПМНЕ е осудена да згасне

  Во овие моменти, Република Македонија и македонскиот народ имаат поважни прашања од Груевски.

  Тој, полека, но сигурно заминува на патот за Идризово. Затоа она на што мораме како држава и народ да се посветиме, тоа е иднината.

  Во нашата историска и политичка проекција таа иднина се ЕУ и НАТО.

  На тој пат, добрососедските односи и постепеното затворање на отворените прашања со секој од соседите се еден од главните двигатели

  Пишува
  Д-р Ристе ЉУБОТЕНСКИ

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.