Чарли од нашиот сокак бара власт уште десет години

  За отпочнување на новата ера, Груевски доцни точно 2017 години.

  Таков скок на вековите не е забележан во историјата. Замислите каков е тој космички брз времеплов во иднината, кога од антички Македонци пет века пред Христа, преку селска левица стасувате во современа граѓанска десница во 2017 година во новата ера од кога повторно почнуваат да се бројат годините.

  Мора да е во прашање наследник на Исус Христос, поинаку вакво воскреснување не е можно

  Пишува
  Ерол РИЗАОВ

  ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”

  содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.