Откако Талат Џафери ја прекина собраниската седница, по спротиставувањето на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ предводени од поранешниот лидер на партијата Никола Груевски, дојде до минимален физички контакт меѓу Џафери и Груевски.

Во тие моменти интервенираа припадници на собраниското обезбедување, кои спречија да дојде до посериозен иницидент.

– Ова е поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ – прокоментира Џафери, непосредно пред да дојде до контактот.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.