Во една од собите во притворското одделение во охридскиот затвор завчера избувнал пожар. Како што велат од полицијата пожарот избувнал во 20.20 часот во соба во која бил сместен притворениот Л.М. од Куманово.

Се претпоставува дека 31-годишниот Л.М. со запалена цигара, запалил ќебиња и јоргани во просторијата каде бил сместен. Од екипа на Територијалната противпожарна единица Охрид, како и од вработените во затворот, пожарот бил изгаснат.

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.