Денеска за потсетување, е 5 јуни, вториот бетониран датум на Груевски за изборите.

Првиот беше 24 април, кога и странците и ДУИ го уверија дека ново пролонгирање на изборите ќе нема.

Сите му поверуваа, па дури и ГДОМовци кои организираа „општонародни“ митинзи за „денешниве“ избори.

del(strip)

Партиите во меѓувреме лицитираат со нови датуми. СДСМ е за избори наесен, Народна напролет, а се чини само ВМРО ДПМНЕ се уште калкулира. На толку бетони, не би било добро да распука уште некој!

Фото преземено од најновиот стрип во неделен ФОКУС

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.