Временската прогноза за денеска најавува дека ќе биде сончево со умерена облачност. Претпладне во западните и северните делови ќе има услови за слаб локален дожд.

Ќе дува умерен северен ветер кој долж Повардарието повремено ќе засилува.Температурата ќе биде во интервал од 15 до 21 Целзиусов степен.

Прогнозата за утре е дека ќе има позначителен пораст на дневната температура, потоа до средината од работната недела ќе има повремени врнежи од дожд, поинтензивни од вторник попладне и во среда.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.