Започна седницата на која на дневен ред треба да се најде точката за Законот за употреба на јазиците.

Повеќето од пратениците веќе се во собраниската сала, а меѓу нив е и лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

М.В.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.